Prvi prapor je društvo pridobilo na prelomu stoletja. Na konici droga je zapisana letnica 1898. Osrednji motiv tega društvenega simbola je podoba svetega Florijana, naslikana na platno. Pod njim so cerkniški gasilci korakali dolga desetletja, vse do leta 1957, ko so 7. julija na proslavi ob 70-letnici društva razvili novega.

Prapor PGD Cerknica 1957  Prapor PGD Cerknica 1957

Drugi prapor je svojemu nemenu služil častitljivih 60 let in 130-letnica delovanja društva je bila priložnost, da društvo razvije že svoj tretji prapor. Aktivnosti za razvitje novega so se pričele že zgodaj v letu 2016, ko smo k sodelovanju povabili akademskega slikarja Tomaža Perka. Skupaj s podjetjem Vezenje Ercigoj, ki je izdelalo tudi prapor iz leta 1957, smo se lotili zahtevne naloge in 10. junija 2017, na slavnostni prireditvi ob obletnici društva, razvili naš novi društveni simbol.

Prapor PGD Cerknica 1957

ZAHVALA

PGD Cerknica se zahvaljuje Tomažu Perku, Elizabeti Vidmar in ostalim članom kolektiva Vezenje Ercigoj, donatorjem ter vsem ostalim, ki ste kakorkoli pomagali pri tem projektu.

Zahvala donatorjem